Kasko

Kasko Sigortası ve İçeriği Nedir?

Kasko sigortası aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucunda oluşabilecek zararları güvence altına alan bir mal sigortası türüdür. Kasko sigortası zorunlu değil, isteğe bağlı olarak yaptırılmaktadır.Ancak ister trafikte seyir halindeyken, ister dururken olsun oluşabilecek hasarların yaşanma olasılıklarının yüksekliği göz önünde bulundurulduğunda, kasko sigortası yaptırmanın gerekliliği de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Bir kasko poliçesi ana teminatlar ve ek teminatlardan oluşur. Ana teminatlar, satın almış olduğunuz sigorta poliçesinde, sigorta şirketi tarafından standart olarak verilir.Ancak ek teminatlar, kişinin talebine göre belirlenerek ve ek bir ücretlendirme ile poliçeye dahil edilir.

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teminatlar kişinin ihtiyaç ve ödeme gücüne göre değişiklik göstermektedir.Bu nedenle ihtiyacı doğru belirlemek, doğru sigorta poliçesine sahip olmak için gereklidir.Bu konunun önemi, hasar anında daha çok anlaşılır.Bu bağlamda kasko poliçesi, yaptırırken, öncelikli tercihiniz fiyat olmamalıdır.Hızlı ve düzgün ödeme yapan şirketler arasından, uygun poliçeyi almış olmanız çok önemlidir.

Sigorta poliçenizde belirtilen araç kasko değeri, aracınız yeni ise anahtar teslim fiyatı, kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmalıdır.

Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prim miktarına dikkat etmeniz gerekir.Bazen primi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutulmaktadır.Böylece hasar anında araç sahiplerine beklediklerinden az teminat ödemesi yapılabilmektedir.Aracınızın, araç değer artışlarından olumsuz etkilenmemesi için poliçenin enflasyona karşı endeksli olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir.Grev, lokavt, deprem, sel gibi teminatların bulunup bulunmadığını kontrol etmek ve poliçedeki genel ve özel şartları tam olarak incelemek yararlıdır.

Poliçe primlerinin ödenmesi de en önemli konuların başında gelmektedir.Çünkü poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksidi ödenmediği takdirde, sigorta teminatı durdurulmakta, bu tarihten sonra meydana gelecek hasarlar ise ödenmemektedir.Ezsa sigortadan kasko sigortanızı kredi kartınızla alabilir ve ödemenizi taksit taksit yapabilirsiniz.Ödenmeyen taksitler veya geçiken prim borçları sizin adınıza takip edilir ve ödemeler konusunda zamanında bilgilendirilirsiniz.Böylece hiç bir Ezsa sigorta müşterisi güvencesiz kalmaz.

Kendiniz, sevdikleriniz ve aracınızın güvenliği için kasko sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin.Size özel en uygun kasko teklifini almak için  0212 441 43 67  numaralı telefondan Sigorta Destek Hattını  arayabilirsiniz.